Wyspy Kanaryjskie

ciepłe i egzotyczne wakacje przez cały rok

El Hierro

El Hierro jest oazą spokoju, miejscem idealnym dla osób szukających chwili relaksu, pragnących spędzić swój urlop z dala od tętniących życiem turystycznych ośrodków. Ta urocza, najmniejsza z Wysp Kanaryjskich położona jest na oceanie Atlantyckim i pochwalić się może nietypowym klimatem oraz  wspaniałą naturą. Warto wiedzieć, iż została sklasyfikowana przez UNESCO jako Rezerwat Biosfery.

El HierroSkaliste wybrzeże El Hierro oczarować może przepięknymi zatokami. Turyści pragnący podziwiać magiczny, wulkaniczny krajobraz wyspy powinni się przede wszystkim wybrać do Roque de la Bonanza, znajdującej się w zatoce Las Playas. Zobaczyć tu można przepiękne formacje skalne.

Nieco inny charakter ma natomiast środkowa część wyspy, gdzie usytuowana jest pełna uroku miejscowość San Andres. Przebywając tutaj warto spróbować regionalnego koziego sera oraz wina Frontera.

Obowiązkowym punktem wycieczki po wyspie jest ponadto wyprawa na płaskowyż El Sabinar, który wznosi się nad malowniczą zatoką El Golfo. Miejsce to jest porośnięte lasem jałowcowym. Na turystach powykręcane, na skutek gwałtownych wiatrów i warunków klimatycznych, drzewa sprawiają ogromne wrażenie. Od 1975 r. las ten objęty jest specjalną ochroną. W okolicy płaskowyżu El Sabinar usytuowane jest miasteczko Las Puntas z parkiem wodnym Cascadas del Mar. Z rozmaitych kolorów lawy stworzono tu kilka wodospadów i fontann.

Relaksujący urlop na wyspie El Hierro

Ciekawym miejscem, do którego również warto zawitać, w trakcie pobytu na wyspie, jest Punta de Orchilla. To najdalej na zachód wysunięty punkt El Hierro.

Dużą popularnością cieszy się także Poblado de Guinea, czyli jedna z najstarszych na wyspie miejscowości. Zlokalizowane jest tu muzeum entograficzno -archeologiczne. Ciekawe ekspozycje przenoszą turystów, do odległych czasów i przedstawiają życie dawnych mieszkańców El Hierro.

Osoby cierpiące na problemy z trawieniem lub krążeniem powinny zaś wybrać się do Pozo de la Salud, gdzie znajduje się jedyne na Wyspach Kanaryjskich uzdrowisko z wodami siarkowymi.

Na uwagę zasługuje także stolica wyspy – Valverde, gdzie znajduje się sporo winnic i egzotycznych plantacji.

Infrastruktura turystyczna El Hierro jest dobrze rozwinięta. Znajduje się tu wiele hoteli, restauracji, sklepów i miejsc idealnych do uprawiania sportów, w szczególności wodnych.