Wyspy Kanaryjskie

ciepłe i egzotyczne wakacje przez cały rok

Fuerteventura

fuerteventuraBajkowa i pełna uroku Fuerteventura  jest najstarszą oraz najrzadziej zaludnioną spośród wszystkich Wysp Kanaryjskich. Znajduje się na Oceanie Atlantyckim, ok. 120 km od brzegu Afryki. Pustynny krajobraz wyspy oraz wulkaniczny masyw sprawiają ogromne wrażenie na turystach.

Fuerteventura pochwalić się może najdłuższą spośród wszystkich wysp linią brzegową oraz przepięknymi, szerokimi i piaszczystymi plażami. Ze względu na silne wiatry panują tu także doskonałe warunki dla miłośników windsurfingu. Warto zauważyć, iż Fuerteventura jest miejscem, gdzie co roku mają miejsce mistrzostwa świata w tej dziedzinie sportu.

surferMiejscem, które koniecznie należy zobaczyć spędzając swój wymarzony urlop na wyspie jest miasteczko portowe Puerto del Rosario. Podczas przechadzki po miejscowości warto wybrać się do Casa Museo de Munamundo oraz muzeum wygnanego z Hiszpanii, za czasów panowania dyktatury Prima de Rivery, Miguela de Unamuno – filozofa, którego zesłano na Fuerteventurę. W pobliżu miasteczka usytuowana jest urocza i malownicza plaża Playa Blanca. To idealne miejsce na chwilę relaksu wśród promieni rozgrzewającego słońca.

Wypoczynek na Fuerteventurze

W miejscowości Morro Jable znajdują się zaś ekskluzywne hotele i sklepy. Również tutaj wypocząć można na cudownej, gorącej plaży Playa de Mattoral.

Osoby pragnące pozwiedzać powinny się natomiast udać do miasteczka Antigua, gdzie zobaczyć można jeden z najstarszych kościołów, pochodzący z XVIII stulecia – Nuestra Señora de Antigua. Warto również zwrócić uwagę na świątynię La Ampuyeta z wybudowaną przez Francuzów kaplicą – Ermita de San Pedro de Alcantara.

W miejscowości la Oliva usytuowana jest zaś Casa de los Coroneles, czyli pochodząca z XVIII w. Twierdza Pułkowników. Atrakcję stanowi też czarna bazaltowa dzwonnica kościoła Iglesia de Nuestra Señora de la Candelaria. Miasteczko Corralejo zachwyca zaś magicznymi białymi wydmami, które objęte są ochroną Pakru Krajobrazowego „Parque Natural de Corralejo”.

Fuerteventura to wyspa o dobrze rozwiniętej infrastrukturze turystycznej. Znajdują się tu luksusowe hotele, restauracje i sklepy. Istnieje także możliwość uprawiania wielu sportów, przede wszystkim wodnych. Więcej informacji o samej wyspie na oficjalnej stronie – http://visitfuerteventura.es/pl/