Wyspy Kanaryjskie

ciepłe i egzotyczne wakacje przez cały rok

Windsurfing na Fuerteventurze

Jedna z największych Wysp Kanaryjskich, położona na Oceanie Atlantyckim Fuerteventura, przyciąga miłośników windsurfingu, którzy pragną doznać porządnego zastrzyku adrenaliny podczas wodnego szaleństwa. Długie czyste plaże o drobnym piasku, przejrzysta woda i słońce sprawiają, iż aktywny urlop na „wietrznej wyspie” dostarczy wielu niezapomnianych wrażeń.

Najlepsze bazy windsurfingowe – Fuerteventura

Malownicza Fuerteventura, dzięki silnym wiatrom, zapewnia idealne warunki do uprawiania windsurfingu o każdej porze roku. Jedną z najpopularniejszych miejscowości, wśród amatorów tego sportu, jest Sotavento (na południu wyspy), która oferuje turystom dwa popularne miejsca do dryfowania na desce. Pierwsze zlokalizowane jest w pobliżu hotelu Sol Gorriones, gdzie co roku organizowane są finały Gran Slam. Zależnie od pry dnia i poziomu wody istnieje konieczność doniesienia sprzętu do wody (ok. 150 m) lub możliwość wypłynięcia z bazy. Drugi spot, Laguna, znajduje się w odległości ok. 3 km od hotelu. Na południu Fuerteventury dużą popularnością cieszą się m.in. spoty: Costa Calma, doskonała dla osób rozpoczynających swoją przygodę z windsurfingiem oraz Jandia (latem wieją tu północno wschodnie wiatry, zaś zimą głównie południowe).

Windsurfing - Fuerteventura

Kolejną, dobrze znaną wśród pasjonatów windsurfingu, bazą jest Flag Beach Windsurfing Center w Corralejo. To miejsce doskonałe dla osób średniozaawansowanych oraz biorących udział w wyścigach slalomowych. Zdecydowana większość spotów zlokalizowana jest właśnie na północy wyspy, w okolicy Correlajo. Usytuowane są tam również takie bazy jak: Glass Beach; Rocky Point, czyli rafa utworzona z lawy; Zatoka Correlajo, gdzie panują idealne warunki do slalomu oraz Shooting Place – baza zlokalizowana przy samym porcie, polecana osobom doświadczonym.

Windsurfing na Fuerteventurze – dlaczego warto?

Fuerteventura to jedno z najsłynniejszych miejsc na świecie do uprawiania windsurfingu. Korzystne wiatry i wysokie fale dostarczą mocy wrażeń osobom spragnionym adrenaliny, a długie zadbane plaże o złotym piasku oraz malownicze laguny z turkusową wodą tworzą niezwykle bajkowy krajobraz.