Wyspy Kanaryjskie

ciepłe i egzotyczne wakacje przez cały rok

Gran Canaria

Położona w archipelagu Wysp Kanaryjskich Gran Canaria kusi turystów swoim nietypową urodą, dziką przyrodą i malowniczym krajobrazem. Na głodnych wrażeń podróżników czeka tu moc atrakcji.

Plaża na Gran Canaria - Playa del InglésWyspa posiada przepiękne piaszczyste plaże, na których można wypocząć zażywając słonecznych kąpieli i cieszyć oko magicznymi widokami. Najbardziej zatłoczoną plażą jest Playa del Inglés. W stolicy Gran Canarii, o nazwie Las Palmas de Gran Canaria znajduje się zaś czysta Las Canteras oraz El Confital, często odwiedzana przez miłośników surfingu. Do najpopularniejszych należą też plaże: Amadores, San Agustín oraz Puerto Rico.

Miłośnicy aktywnego spędzania wolnego czasu oraz windsurfingu powinni się wybrać do słynnego Pozo Izquierdo, czyli kamienistego wybrzeża na wschodzie wyspy, niedaleko lotniska Las Palmas.

Co warto zwiedzić przebywając na Gran Canarii? Miłośnicy golfa, będący zarazem pasjonatami obserwowania dzikiej natury koniecznie muszą wybrać się na Bandama, czyli niezwykłe, jedyne w swoim rodzaju pole golfowe, umiejscowione w kraterze wygasłego wulkanu Caldera de Bandama.

Gran Canaria - muzeum KolumbaZabytki na Gran Canaria

W stolicy wyspy zobaczyć można zabytkowy Dom Kolumba (dodatkowe info), który uważany jest za jedną z najbardziej efektownych budowli na Wyspach Kanaryjskich. Wewnątrz mieści się muzeum odkrywcy oraz ekspozycja dzieł sztuki prekolumbijskiej.

Miastem, do którego warto zawitać podczas urlopu na Gran Canarii jest również Telde, gdzie znajdują się charakterystyczne wąskie uliczki oraz przepiękne, pochodzące z XVI w. domostwa.

Popularną atrakcję wyspy stanowi ponadto Dedos de Dos, czyli Palec Boży. To skała wynurzająca się z wód oceanu, zlokalizowana w pobliżu Puerto de las Nieves – urokliwej rybackiej wioski.

Prawdziwym cudem natury jest też, znajdująca się w pobliżu San Nicolas,  Cactualdea, czyli ogród kaktusów. Miłośnicy dzikiej, nieujarzmionej natury powinni się natomiast wybrać do Parque Los Palmitos, pełnego egzotycznej roślinności – m.in. palm, orchidei i kaktusów. Bujną roślinnością przyciąga też Jardin Botanico Canario.

Na Gran Canarii znajduje się wiele luksusowych kurortów, restauracji oraz miejsc stanowiących idealne zaplecze do uprawiania aktywności , przede wszystkim sportów wodnych.