Wyspy Kanaryjskie

ciepłe i egzotyczne wakacje przez cały rok

La Gomera

La Gomera - las laurowyLa Gomera położona jest na Oceanie Atlantyckim i należy do Archipelagu Wysp Kanaryjskich. Mimo, iż jest to jedna z siedmiu głównych wysp tego archipelagu, ruch turystyczny nie jest tu tak natężony, jak np. na Teneryfie, Gran Canarii, czy Fuerteventurze.

Obowiązkowy punkt wycieczki po wyspie to wyprawa do, znajdującego się w samym sercu La Gomery, Parku Narodowego Garajonay. Obiekt został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, przede wszystkim ze względu na nietypowy las laurowy, który porastają m.in. wawrzyny, wierzba, sosna kanaryjska oraz tzw. „erica arboreum”, czyli ogromny wrzos, który potrafi osiągnąć wysokość nawet 25 metrów.

San Sebastian de la Gomera

Podróże po La Gomera – zwiedzanie wyspy

Przebywając na wyspie warto także wyruszyć w podróż do jej stolicy, czyli malowniczego miasteczka San Sebastian de la Gomera. Znajduje się tutaj dom Krzysztofa Kolumba, który przez pewien czas zamieszkiwał wyspę, przed wyprawą w rejs do Nowego Świata.

Dużą popularnością cieszy się również pełne uroku miasto Alajeró, zlokalizowane na południu. Miejscowość wznosi się na przepięknym wzgórzu, skąd podziwiać można roztaczające się dookoła widoki.

Osoby pragnące zaznać chwili relaksu i spokoju na łonie natury, wśród malowniczego krajobrazu, przepięknych plaż i klifów, powinny zaś zawitać do Playa de Santiago, czyli tradycyjnej wioski rybackiej, znajdującej się na południu wyspy.

Los Órganos na La GomeraCiekawą atrakcję turystyczną stanowią także Los Órganos, zlokalizowane na północy, czyli charakterystyczna skalna formacja, przypominająca organy.

La Gomera pochwalić się może przepięknymi, czystymi plażami. Dużą popularnością cieszą się plaże koloru czarnego, niektóre z nich są kamieniste, lecz zdecydowana większość pokryta jest miękkim piaskiem.

Miłośnicy aktywnego spędzania wolnego czasu mają możliwość uprawiania na wyspie sportów wodnych, jak np. nurkowanie. Organizowane są także regaty.

Ponadto La Gomera idealnie nadaje się do trekkingu oraz jazdy rowerem. Wokół wyspy odbywają się rejsy, dzięki którym można podziwiać takie cuda natury, jak  los Órganos.

Infrastruktura turystyczna jest tutaj słabiej rozwinięta niż na większych i bardziej popularnych wśród turystów Wyspach Kanaryjskich. Nie ma tu dużych, ekskluzywnych hoteli i klubów, dzięki czemu La Gomera przyciąga osoby pragnące cieszyć się błogim spokojem.