Wyspy Kanaryjskie

ciepłe i egzotyczne wakacje przez cały rok

La Palma

La Plama – wyspa stanowiąca oazę spokoju, kusząca malowniczym krajobrazem i niezwykłymi walorami przyrodniczymi. Raj na Ziemi, zapewniający chwile błogiego odpoczynku, każdemu turyście, spędzającemu urlop w jednym z najpiękniejszych zakątków świata.

Park Narodowy Caldera de TaburienteWarto zaznaczyć, iż część egzotycznej roślinności wyspy pochodzi jeszcze z czasów prahistorycznych. Pejzaże lawowe, wulkany i okazałe, głębokie jary przyciągają podróżnych swoim unikalnym charakterem. Ze względu na poszanowanie środowiska przyrodniczego La Palma jest pierwszym „Miejscem Turystycznym o Zrównoważonym Rozwoju” na naszym globie.

Przebywając na wyspie warto wybrać się do zlokalizowanego na północy Los Tilos. To ogłoszony przez UNESCO w 1983 r. Rezerwat Biosfery. Największą popularnością cieszy się tutaj rozległy las wawrzynowy, przez którego przeprawa dostarczy wielu emocji tropicielom przygód.

Ciekawą propozycją spędzenia wolnego czasu może być również wycieczka do Parku Narodowego Caldera de Taburiente. Można tu zobaczyć ogromy krater, skały wulkaniczne kuszące grą barw oraz najwyższy szczyt La Palmy – Roque de los Muchachos.

Podczas urlopu na wyspie warto ponadto zorganizować wyprawę do rejonu Garafii, gdzie znajduje się las laurowy, wawrzynowy, smocze drzewa oraz lasy sosnowe. Położony jest tutaj także Parque Cultural la Zarza, który przybliży turystom zwyczaje i kulturę Benahoares, czyli rdzennych mieszkańców La Palmy.

Do najbardziej atrakcyjnych miejsc na wyspie należy również jej stolica, zlokalizowana na wschodzie, Santa Cruz de la Palma.

La Palma - obserwatorium

Obserwacja nieba ze stolicy wyspy La Palma

Z czego jeszcze słynie wyspa? To idealne miejsce do obserwacji nieba, komet i zachodzących tu zjawisk astronomicznych. Znajduje się tutaj jeden z największych teleskopów na świecie oraz najważniejsze obserwatoria na północnej półkuli.

Występujące na La Palmie plaże, ze względu na jej wulkaniczne pochodzenie, są zazwyczaj koloru czarnego. Do najbardziej znanych plaż należą: Playa Nogales oraz los Cacajos, gdzie uprawiać można różne sporty wodne.

Infrastruktura turystyczna jest dość dobrze rozwinięta. W stolicy La Palmy znajduje się  wiele luksusowych hoteli, zaś w innych miastach spodziewać się można bardziej „rodzinnych”, kameralnych apartamentów.