Wyspy Kanaryjskie

ciepłe i egzotyczne wakacje przez cały rok

Lanzarote

Lanzarote to jedna z siedmiu głównych wysp należących do archipelagu Wysp Kanaryjskich. Malownicze widoki (zdjęcia na pinterest.com), bajkowe, gorące plaże i miejsca, w których zatrzymuje się czas pozwolą się zrelaksować, nabrać sił i przeżyć niezapomniany urlop w jednym z najpiękniejszych zakątków świata. Na turystów czeka tu wiele atrakcji.

Lanzarote - wulkaniczna wyspaKrajobraz wyspy swoją niepowtarzalność, nieco surowy, księżycowy charakter zawdzięcza drzemiącym tutaj wulkanom, które ok. 300 lat temu pokryły lawą całe Lanzarote.

Najpopularniejszymi strefami turystycznymi na wyspie są: Costa Teguise, która stanowi idealne miejsce dla pasjonatów sportów wodnych, przede wszystkim windsurfingu; Playa Blanca oraz Puerto del Carmen, tętnie życiem, pełne restauracji, sklepów i klubów.

Lanzarote i jej atrakcje turystyczne

Park krajobrazowy na LanzarotePrzebywając na wyspie koniecznie należy się wybrać do Parque National de Timanfaya. To prawdziwy cud natury. W cenie biletu do parku zawarta jest przejażdżka autobusem pomiędzy najwspanialszymi wulkanami. Malowniczy krajobraz zapiera dech w piersiach. Chętne osoby mogą się także wybrać na przejażdżkę wielbłądem.

Kolejnym wartym zobaczenia miejscem jest El Golfo, gdzie można podziwiać nietypową scenerię: czarna plaża, szmaragdowe jezioro oraz strome, urwiste skały w przeróżnych Lanzarote - El Golfokolorach…cała paleta barw.

Osoby o duszy artysty, zachwycającego się każdym nietypowym dziełem natury, powinny także zawitać do Los jameos del agua, gdzie znajdują się wydrążone przez lawę jaskinie. Wewnątrz zlokalizowana jest luksusowa restauracja, w której usłyszeć można czasami koncerty folklorystyczne.

Do najpopularniejszych miejsc na wyspie należą także: Los Hervideros, gdzie można zobaczyć podwodne skały oraz El mirador del Rio – cudowny punkt widokowy, z którego widoczna jest urocza wysepka la Graciosa.

Do najbardziej popularnych, pięknych plaż zalicza się przede wszystkim: Playa Dorada, Playa Mujeres, Playa de Famara, Playa Blanca oraz Playa de Papagayo.

Infrastruktura turystyczna na wyspie jest dobrze rozwinięta. Znajduje się tu dużo luksusowych hoteli, restauracji, barów, klubów oraz sklepów. Lanzarote obfituje także w wiele miejsc idealnych do uprawiania sportów, szczególnie wodnych.