Wyspy Kanaryjskie

ciepłe i egzotyczne wakacje przez cały rok

Plaże

Osoby spragnione wypoczynku wśród egzotyki jako cel wakacyjnego wojażu koniecznie powinny wybrać Gran Canarię, która amatorom słonecznych kąpieli oferuje piękne złote plaże. Wśród najpopularniejszych znajdują się m.in. Playa del Inglés, która rozciąga się na długości 1 km, jest strzeżona, posiada obszary przeznaczone dla dzieci oraz oficjalne zaświadczenie o zdobyciu stu tysięcy uśmiechów (tytuł przyznawany jest kurortowi, odwiedzanemu przez tysiące Europejczyków). Jednymi z najbardziej znanych plaż są również złociste San Agustín, Amadores, Puerto de Mogán oraz Puerto Rico. Na uwagę zasługuje ponadto plaża Maspalomas, czyli rozległy pas piasku z wydmami, przywodzący na myśl pustynię.

Doskonałe zaplecze do wypoczynku stanowi również Teneryfa, która posiada przeszło 140 plaż. Są one jednymi z najczystszych na terenie Europy. W miejscowości Puerto de la Cruz znajduje się Playa Jardin pochodzenia wulkanicznego o barwie czarnej, w El Medano zlokalizowana jest urocza plaża w kolorze ciemnoczerwonym, natomiast w Los Realejos zrelaksować się można na czarnej Playa Socorro. Dużą popularnością cieszy się także szaro-żółta Playa las Vistas w kurorcie Los Cristianos.

Fuerteventura kusi natomiast wspaniałymi długimi plażami o drobniutkim żółtym piasku, w większości przywianemu z niedaleko położonej Sahary. Do najpiękniejszych zalicza się m.in.: Cofete, znajdującą się na półwyspie Jandia; wszystkie plaże, które należą do Grandes Playas de Corralejo (charakteryzują się drobnym jasnym piaskiem i położone są tuż przy przejrzystej wodzie o bajkowym zielonkawym odcieniu); plaża w Sotavento, idealna dla miłośników sportów wodnych; La Concha oraz Puertito de Lobos.

Miłośnicy słonecznych kąpieli powinni również wybrać się na Lanzarote. Wyspa posiada liczne plaże, wśród których wymienić należy m.in.: przyciągającą białym piaskiem i turkusem wody plażę Playa Francesa; Playa de Papagayo o kształcie muszli, położoną nad krystalicznie czystą szmaragdową wodą;  Playa Flamingo z białym piaskiem, palmami i turkusową wodą oraz dziką i pełną uroku plażę Playa de la Cera, do której, ze względu na niedostępność, można się dostać samochodem terenowym lub na pieszo.

Wulkaniczna i niezwykle malownicza wysepka La Palma przyciąga zaś turystów pragnących zrelaksować się w ciszy i spokoju, wśród zapierającego dech w piersiach krajobrazu. La Palma oferuje czarne plaże pochodzenia wulkanicznego, wśród  których pięć (Bajamar, Puerto Naos, Los Cancajos, Playa del Puerto Tazacorte oraz Charco Verde) zostało nagrodzonych w 2013 r. Błękitną Flagą. Czarne wulkaniczne plaże znajdują się także na nieskażonych masową turystyką wyspach La Gomera i El Hierro, położonych nieopodal La Palmy.