Wyspy Kanaryjskie

ciepłe i egzotyczne wakacje przez cały rok

Pogoda na Kanarach

Położone na Oceanie Atlantyckim Wyspy Kanarysjskie to od lat chętnie wybierany przez turystów kierunek na letni urlop. Słońce oraz księżycowy krajobraz sprawiają, iż można tu przeżyć niezapomnianą przygodę, a do kraju wrócić w pełni zrelaksowanym, z uśmiechem na twarzy.

Archipelag należących do Hiszpanii Wysp Kanaryjskich znajduje się u zachodniego wybrzeża Afryki i składa się z siedmiu większych wysp: Fuerteventury, Lanzarote, Gran Canarii, Teneryfy, La Gomery , El Hierro i La Palmy oraz kilku mniejszych. Pogoda zazwyczaj oscyluje tu w granicy dwudziestej kreski i rzadko spada poniżej piętnastu stopni Celsjusza.

Pogoda na KanarachNajcieplejszymi miesiącami są lipiec oraz sierpień, gdy można liczyć na trzydziestostopniowe upały. Warto pamiętać, iż nadciągające znad Sahary powietrze sprawia, że nawet na wybrzeżu może być duszno. Często zdarza się również, że znad afrykańskiej pustyni, przez wiatr sirroco, przynoszony zostaje piasek oraz pył.

Dobrą porą na podróżowanie jest czerwiec, temperatury są wtedy dość wysokie, jednak upały łagodzi wiatr pasat. Jesienią dochodzi do dużych opadów deszczu. Ulewy takie nazywane są borrascas i czasami występują także zimą. Zazwyczaj jednak w tym okresie klimat jest dość suchy i łagodny. Czerwiec to idealny czas na letni wypoczynek dla turystów, którzy pragną pozwiedzać oraz myślą o wyborze wycieczek objazdowych. Lipcowe i sierpniowe upały są zaś rajem dla miłośników słonecznych kąpieli i biernego relaksu.

Zimniejszy okres można przeznaczyć na odkrywanie uroków wysp. Wybierając się na Teneryfę, największą w archipelagu, warto pomyśleć o wyprawie do Parku Narodowego Teide, wpisanego na listę UNESCO, gdzie znajduje się najwyższy szczyt w całej Hiszpanii. Interesującymi miejscowościami są tu także: Santa Cruz (stolica wyspy), La Orotava oraz Icod de los Vinos.

Planując urlop na Lanzarote, nazywanej Wyspą Ognia, dobrze zaś pomyśleć o wędrówce po kraterach wulkanów. Wylatując na Gran Canarię w chłodniejszych miesiącach warto odwiedzić park zwierząt Palmitos Park, natomiast wybierając się na La Gomerę nie można pominąć Parku Narodowego Garajonay, który figuruje na liście UNESCO. El Hierro, w całości wpisana na listę UNESCO, jako rezerwat biosfery, zachwyca zaś płaskowyżem El Sabinar i zatoką El Golfo. Na wyspie La Palma warto zaś wspiąć się na szczyt Roque de los Muchachos, gdzie znajduje się obserwatorium astronomiczne. Sprawdź aktualne warunki pogodowe – yr.no