Wyspy Kanaryjskie

ciepłe i egzotyczne wakacje przez cały rok

Teneryfa

Widoki na TeneryfieTeneryfa należy do archipelagu Wysp Kanaryjskich położonych na Oceanie Atlantyckim, na zachód od kontynentu afrykańskiego. Ciepły klimat i tropikalna atmosfera sprawiają, iż urlop na tej malowniczej wyspie pozwoli się zrelaksować i przeżyć niezapomniane wrażenia.

Dzięki stałej temperaturze na wyspie, które oscyluje w okolicy dwudziestu kilku stopni w ciągu dnia i około dwudziestu nocą, Teneryfa przyciąga turystów przez cały rok. Szeroko dostępna oferta wyjazdów na wypoczynek (www.travelplanet.pl) pozwala wybrać propozycję dopasowaną do swoich upodobań spędzania wolnego czasu. Klimatycznie można ją podzielić na dwie strefy: północną – to chłodniejsza część wyspy, na której podziwiać można tropikalną naturę, czarne i szare plaże oraz skaliste wybrzeże zachęcające do aktywnego spędzania czasy np na spacerach, a także południową – cieplejsza część wyspy, posiadająca piaszczyste plaże i mniejszą ilość roślinności, które z kolej jest bardziej odpowiednie dla plażowiczów i zwolenników mniej aktywnego wypoczynku.

Najwyższy szczyt TeneryfySpędzając swój wymarzony urlop w tym magicznym miejscu warto wybrać się na wycieczkę do słynnego Parku Narodowego del Teide (www.telefericoteide.com/en), który w 2007 r. został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Park zachwyca swoim cudownym księżycowym krajobrazem, który najlepiej podziwiać ze szczytu góry Teide, będącej najwyższym szczytem Hiszpanii. Warto zwrócić uwagę na rosnący tylko tutaj kwiat – czerwony żmijowiec. Jest to jeden z symboli Teneryfy.

Miejsca na Teneryfie warte zobaczenia

Miejscem, do którego koniecznie należy się wybrać, przebywając na wyspie, jest także malownicza wioska Masca, usytuowana w górach Teno, pomiędzy ogromnymi wąwozami. Zielone doliny, urwiska skalne i wzniesienia…to z całą pewnością jedno z najbardziej czarujących miejsc na wyspie.

Klify - brzeg TeneryfyKolejną atrakcją, czekającą na godnych wrażeń turystów, jest miasteczko Los Gigantes. Można tu zaobserwować okazałe klify, należące do masywu Teno, które spadają pionowo do oceanu.

Dla rodzin z dziećmi ciekawą opcją spędzenia wolnego czasu może być wycieczka do Monkey Park (monkeypark.com), Siam Park (www.siampark.net) – największego w całej Hiszpanii tematycznego parku wodnego, Jungle Park, lub zoo-botanicznego Loro Park.

Teneryfa posiada idealne warunki do uprawiania różnorodnych sportów wodnych, jak np. windsurfing, kiesurfing oraz nurkowanie.

Teneryfa posiada skaliste nabrzeże i piękne piaszczyste plaże, które należą do najczystszych na kontynencie europejskim. Odznaczają się one zróżnicowaniem, na co wpłynęło wulkaniczne pochodzenie Teneryfy. Oprócz tradycyjnych żółtych plaż, na wyspie znajdziemy też plaże w kolorze szaro-żółtym i czarnym.

Na wyspie zlokalizowanych jest wiele luksusowych hoteli, restauracji i barów, osoby aktywne mogą spędzić wolny czas grając w golfa, gdyż przeznaczonych jest do tego wiele zadbanych pól.