Wyspy Kanaryjskie

ciepłe i egzotyczne wakacje przez cały rok

Transport na Wyspy Kanaryjskie

Położone na Oceanie Atlantyckim, tuż u wybrzeży północnej Afryki „Wyspy Szczęśliwe” są jednym z najczęściej wybieranych kierunków na urlop. Ciepły i łagodny klimat, rozległe plaże i przejrzysta woda, a także księżycowy krajobraz niektórych wysp zachęca do spędzenia niezwykle emocjonujących wakacji w samym sercu raju.

Jak się dostać na każdą z wysp?

Najprostszym sposobem dotarcia na archipelag jest podróż samolotem. Każda z wysp posiada lotnisko, a czas transportu wynosi ok. 5 i pół h.

Największy i zarazem najbardziej przepustowy port lotniczy znajduje się w Las Palmas na Gran Canarii. Turyści, zainteresowani połączeniem bezpośrednim, powinni wykupić lot czarterowy z oferty wybranego biura podróży, loty rejsowe odbywają się bowiem jedynie z przesiadkami, przez co czas transportu znacznie się wydłuża a cena jest wyższa niż w przypadku czarteru.

Osoby spędzające urlop na Teneryfie dotrzeć mogą na jeden z dwóch portów: północny Los Rodeos (inaczej Tenerifre Norte TFN) oraz południowy Reina Sofia (Tenerife Sur TFS).

Lanzarote, pełna uroku wyspa o wulkanicznym krajobrazie, posiada zaś lotnisko usytuowane ok. 5 km od miejscowości Arrecife.

Podróżnicy wybierający się na równie piękną Fuerteventurę, wylądują zaś na porcie zlokalizowanym w El Mattoral, 5 km na południe od Puerto del Rosario.

Bajkowa La Palma, a także La Gomera i El Hierro również posiadają tylko jedno lotnisko.

Pomiędzy wyspami można poruszać się zarówno samolotem, jak i wyruszyć w rejs promem bądź też katamaranem. Liniami obsługującymi połączenia w obrębie archipelagu są Bitner Canarias oraz Islas Airways. Turyści pragnący wybrać się w morską podróż na inną wyspę, mają zaś możliwość skorzystania z usług firm Mediterranea i Naviera Armas, oferujących rejsy promem. Morską przygodę na pokładzie katamaranu zapewnia zaś przedsiębiorstwo Fred Olsen.